Trendyol – HepsiBurada – N11 İndirim Kodu Almadan Önce!

Trendyol – HepsiBurada – N11 indirim kodu almadan önce alacağımız ürüne biraz odaklanmamız gerektiği görüşüyle bu kısa yazıyı size derliyorum.

Yazıma başlamadan önce yukarıda bahsettiğim aracı firmaların konu ile hiç alakası olmadığını baştan belirtmek isterim.

Bilindiği üzere son dönemde oldukça popülerleşen indirim kodu siteleri bir çok kişinin favorileri arasında.

Bir çok siteye ait indirim kodu bulmak bu siteler aracılığıyla mümkün. Ayrıca tv reklamları vs. ile kampanyalardan haberdar oluyoruz. Fakat burada dikkat çekmek istediğim ve bu yazıyı da kaleme alma nedenim şu ki aldığımız ürün tüm bu indirim kodlarını da kullandıktan sonra kargo ücreti de dahil bize maliyeti acaba gerçekten ucuz mu?

İndirim Kodu Kullandım Ama?

Yakın zamanda şöyle bir durumla karşılaştım. İhtiyacım olan bir ürün hakkında bir kampanya teklifi gördüm. Alışveriş için ilgili siteye girdim. Sonra başka bir ihtiyacım olmayan ürünü daha alırsam bir kampanya daha olduğu uyarısını gördüm. Derken alışverişi tamamla ekranındaki fiyat hiçte beklediğim bir tutar değildi. Ödeme yapmadan önce direk ihtiyacım olan ürünün marka modelini Goolge’da bir arayayım dedim. Başka bir sitede daha da uygun fiyata hiçbir kampanyaya dahil olmadan aynı ürünü görünce çok şaşırdım ve oradan satın aldım.

Yani diyeceğim o ki bir ürünü kampanyaya dahil olarak veya indirim kodu kullanarak alacağınız fiyattan daha uygun bulma ihtimaliniz var! İndirimde de olsa kampanyalı da olsa mutlaka başka siteleri de bir araştırmanızı öneririm. Hatta bu iş için size fikir verecek sitelerde mevcut.

Gelelim sonuca; alışverişin kuralları pandemi süreci ile yeniden şekilleniyor. Eskiden sadece bilgisayara meraklı veya bir şekilde ilgisi olan insanlar internet üzerinden alışveriş yaparken, mobil uygulamalarında getirdiği kolaylık ile artık oldukça geniş kitleler internet üzerinden alışverişe başlamış durumda.

Şöylede bir söylenti vardı ki; koronavirüsün laboratuvarda üretildiği, pandemi sayesinde insanların evlerinde kalması sağlanarak bir çok ihtiyacını internet üzerinden giderebilmesinin öğretileceği ve bu alışkanlığın bu süreçte kazandırılacağı dillendirilmişti?

Doğruluk payı var veya yok bilmiyoruz ama bu süreçte yakın çevremde fark ediyorum ki bir çok insan artık internet üzerinden alışveriş yapıyor.

Haliyle bu yeni pazar potansiyelinden biz bile haberdar isek büyük firmalar detaylı analizlerini yapmış, çoktan kimin neyi nasıl satın aldığını hesaplamışlardır. Leb demeden leblebiyi anlayan teknoloji şak diye önümüz koyuveriyor ilgilendiğimiz konulardaki reklamları. Bizde bir merakla dalıveriyoruz indirim dediler, kampanya yaptılar diye.

İşte bu kısımda size önerim ödeme aşamasına geldiğiniz anda ihtiyacınız olan ürünü hemen yan sekmede bir aratıvermek. Bir kopyala yapıştır yapıp sağı solu tarayıvermek.

Bu arada şu uyarıyı yapmadan geçmeyelim. Fiyat ucuz yazılmış diye her siteden alışveriş yapmayınız. Güvenilir ve isim yapmış sitelere yönelmeye çalışın. Aldatıcı sitelere denk gelebilirsiniz. Sonra şöyle bir sıkıntı ile karşılaşmayın.

Bakınız: İstanbul Bilişim Mağdurları Şimdi Ne Yapacak?

+ +