Serkan Nişancı kimdir?

Serkan Nişancı kimdir? Nereli, boyu, kilosu kaç? Müzikle ilgisi ne zaman başladı? İlk albümünü kaç yılında çıkardı?

4 Mart 1977 tarihinde İstanbul’ da doğmuştur. Eğitim hayatını da İstanbul’ da tamamlamıştır. İstanbul doğumlu olmasına rağmen, Ankara türküleri söylemesi nedeni ile herkes tarafından Ankaralı olarak bilinmektedir. Eğitim hayatı ile ilgili ve özel yaşantısı ile ilgili pek fazla bilgiye rastlanılamamaktadır. Bunun nedeni ise, yaptığı röportajlardan kaynaklı olarak özel yaşantısı ile değil çalışmaları ile gündeme gelmesidir. Evli değildir. Müziğe genç yaşta başlamıştır. Önceleri çeşitli yerlerde sahne almıştır. Müzikle ilgili olması sebebi ile uzun yıllar müzik piyasasında varlığını sürdürmüştür. Fakat ilk albümünü ne yazık ki 2012 yılında çıkarma fırsatı bulmuştur. Buna rağmen iki yıl ara ile düzenli olarak albüm çıkarmaya özen göstermiştir. Albüm çalışmalarını iki yıl gibi bir sürede uzun uğraşlar sonucu tamamlaması onun bu işte ne kadar emek harcadığını ve nasıl özveri sahibi olduğunun göstergesidir. Albüm çalışmalarına devam edeceğini de yaptığı röportajları ile sıklıkla duyurmaktadır.

2015 yılında O Ses Türkiye yarışmasına da katılarak sahne hayatında daha da ünlenmiştir. 2015 yılından önce müzikle uğraşıyor olması ve daha önce iki tane albüm sahibi olması yarışmada rahat tavırları ve hayran kitlesi ile kolaylık sağlamıştır. Müzik piyasasında albümü olmasına rağmen tanınması yarışma sayesinde olmuştur. İstanbul ve Ankara’ da aranan en eğlenceli isim haline gelmiştir. Bunun nedeni ise, albümlerinde ve söylediği şarkılarda sıklıkla Ankara havalarına yer vermesinden kaynaklıdır.

Serkan Nişancı En Çok Dinlenen ve En Çok İndirilen Şarkıları

Bir Sevdadır Ankara, Hayal Olur, Hıçkırık, Sen Olmayınca, Karanfilim Moruna, Elveda, Oyana da Dönder Sar Beni, Kaynana, Sevdiğim Al Yazmalım, Balım Benim, Menevşe Koymuşlar, Yakışır Ankaralıma, Ankara Kızlarına, Yalan Olmuş Sevdalar, Serkeş, Ay mısın Güneş misin?

Bütün Ankara havaları ve kendine ait şarkıları da bulunmaktadır. Buna rağmen internet sitelerinin indirme programlarındaki verilere bakıldığında Türk toplumu tarafından en çok indirilen ya da çeşitli müzik kanallarında en çok dinlenilen şarkıların bunlar olduğu görülmektedir. Kendine özgü olan bir hayran kitlesi bulunmaktadır.

+ +