Eğitici Çizgi Film İzlenecek 6 Tv Kanalı

3) Disney Channel Kanalı

Disney Channel gerçek kurucu şirketi Walt Disney olan ABD menşeili bir çizgi film kanalıdır. Disney Channel’ın Türkiye’de ücretsiz yayını 12 Ocak 2012 tarihinde başlamıştır. O tarihten günümüze dek sadece çizgi filmleri ile değil gençlik dizileri ile de 7-14 yaş grubunun beğenisini kazanmıştır. En başlarda hedef kitlesi 7 yaş olmakla birlikte tarzını değiştirip daha ileriki yaşlardaki gençlere da farklı içerikler sunmaya başlamıştır. Türksat 4A başta olmak üzere birçok uydu yayını ve kablolu yayınlardan şifresiz ve ücretsiz olarak yayın yapılmaktadır.

Disney Channel ilk yayın hayatına esasında 1983 yılında başlamıştır. O zamanlarda sadece ABD’de yayın yapan kanal daha sonra kendi alanını genişletip dünyaya açılmıştır. Çocukların oldukça sevdiği ve hayranlıkla izlediği çizgi filmler geç saatlere kadar yayınlanmaktadır. Olunacak En iyi Yer sloganıyla yola çıkan kanal her geçen gün izleyici kitlesini arttırmaktadır. Ayrıca gençlerin severek takip ettiği gençlik dizileri gençler arasında çok konuşulmaktadır. Yani Disney Channel sadece bir çizgi film kanalı aynı zamanda da bir gençlik kanalıdır.

Disney Channel kanalında her gün sadece Walt Disney karakterlerinin çizgi filmleri değil birbirinden değişik çizgi filmlerde yer almaktadır. Bu kanalda kendi yaş grubuna göre dilediğin bir çizgi film izle ya da dizi izleyerek harika bir vakit geçir.

Disney Channel Kanalı

Disney Channel’da Tutkunu Olunacak Programlar

Disney Channel kanalı hem küçük çocuklara hem de gençlere göre farklı programların yayınlandığı bir kanaldır. Bu kanalın en beğenilen çizgi filmi tartışmasız Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedidir. Kız ve erkek çocukları aynı anda ekrana kilitleyen Merinet ve Adrian’ın maceraları büyük ilgi görmektedir. Mucize Uğur Böceği ve Kara Kediden sonra ikinci sırayı Pijamaskelilier almaktadır. Pijamaskeliler özellikle erkek çocuklarının en beğendiği çizgi filmdir.

Disney Channel kanalında çizgi filmlerin yanında birbirinden farklı diziler de yer almaktadır. Bu dizilerden en beğenileni Soy Luna dizisidir. Başka bir aileye evlatlık verilen Soy Luna’nın hikayesi gençlerin favorisi olmuştur. Ayrıca Hannah Montana dizisi de büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Miley Crus Hannah Montana karakterine hayat vermektedir.

+ +