Şanışer kimdir?

Şanışer kimdir? Nereli, boyu, kilosu kaç? Müzikle ilgisi ne zaman başladı? İlk albümünü kaç yılında çıkardı?

Şanışer asıl adıyla Sarp Palaur, 09.11.1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.nİlk ve Orta öğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra yaşamına Antalya’da devam etti.n2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Seyahat İşletmeciliği bölümünde okumaya başladı.

2000 yılında evinde ilk deneme kayıtlarını aldı. 2007 yılında müziğini internet dinleyicisinin beğenisine sundu.

2008 yılında Miller Music Factory Müzik yarışmasında Hip-Hop kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin dört bir yanında 200’ün üzerinde konser veren Sarp Palaur 2011 yılında Rafet El Roman prodüktörlüğünde ilk yasal albümü “Açık ve Net”i Türk halkının beğenisine sundu.

Açık ve Net albümünden sonra müzikten biraz uzaklaşan Sarp Palaur 2015 yılına kadar bazı single çalışmalarıyla Türkçe Rap’in gündemine geldi. Daha sonra 2015 yılında Onuncu Gün ve ardından 2016 yılında yayınladığı Otuzuncu Gün albümleriyle büyük beğeni topladı. Son olarak 2018 yılının Nisan ayında yayınladığı Ludovico II albümünü dinleyicilerine ücretsiz olarak sundu.

Şanışer kimdir? Kendi Gözünden;

Sarp Palaur, bir röportajında Şanışer adının hikayesini şu sözlerle aktarmış: “15 yaşında aldığım bir karar o. O dönem böyle eski Türkçe, Farsça isimler çok modaydı. Sagopa Kajmer etkisi sanırım.

Ben de Şanışer’i buldum kendime. Ama ismimden memnunum. Ya bana uydu, ya ismimden ötürü kariyerim böyle gelişti. Hangisi oldu bilmiyorum ama sonuçta şanıma yaraşır bir isim oldu.

+ +