Play Müzik Neden Açılmıyor? ÇÖZÜM

Play Müzik Neden Açılmıyor? Play müzik artık kullanılmıyor mu?

Son günlerde sıkça sorulan play müzik uygulamasına çözüm için aç sesi…

Google’ın Android işletim sistemine tümleşik olarak gelen uygulama Play Müzik hem lokal müziklerinizi yani kayıtlı müziklerinizi dinleyebiliyor, hem de cüzi bir abonelik ücreti karşılığı 35 milyon civarı bir arşive erişebiliyorduk.

Ama son günlerde gelen şikayetler her ne kadar bir android uygulama hatası gibi görünse de, yani nedir, android uygulama hatası, uygulamanın sıkışınca kapanması, programdan atması, ani sonlandırmalar vs. işin aslının öyle değil gibi.

Play Müzik Neden Açılmıyor? Yoksa Kapandı mı?

Duyduğumuza göre bir taşınma söz konusu Google uygulamaları arası. Malumunuz yakın tarihte Youtube Music tanıtıldı ve piyasaya iddialı bir giriş yaptı.

Mobil uygulaması ile de android cihazlarda tercih edilen müzik uygulamaları arasında yerini alan Youtube Music için Google Play Müzikten vazgeçiyor gibi…

Farklı bölgeler için Play Müzike erişimi kapatan Google yeni bir güncellemede muhtemelen Youtube Music uygulamasını tümleşik olarak sunacaktır diye düşünüyoruz.

Play Müzik’i, uygulama ile veya music.google.com web sitesinden ziyaret ettiğinizde Google Play Müzik’in kapatıldığına dair küçük bir uyarıyla karşılaşacaksınız.

Şimdilik konu hakkında duyduklarımız bu kadar.

ÇÖZÜM; Artık Youtube Music kullanacağız yada alternatiflerine bakacağız.

Bu konuda sizin bir istibari bilginiz varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

+ +