Numara Komşusu Nasıl Bulunur? Number Neighbor Nedir?

Numara Komşusu Nasıl Bulunur? Number Neighbor Nedir? Benim numara komşum kim? Numara komşusu hakkında bilmeniz gerekenler için açıyoruz sesi…

Challenge diye adlandırılan, artık çocuklarımızın bile diline dolandı bu kelime, meydan okumalar ile insanlar bir yandan zevki zaman geçirirken bir yandan da bunu videolaştırıp YouTube’a veya fotoğraflarla sosyal medya üzerinden paylaşabiliyor.

Farklı akımlarının keşfedilmesi ve bu akımlara yeni kullanıcıların da dahil olmasıyla neşemizi buluyoruz artık.

Diğer taraftan farklı sosyal medya platformlarının kendine özgü mizah anlayışı ve espri tarzı varken Twitter aynı zamanda sizi bir anda ülke gündemine taşıyabiliyor.  Hani bir çoğumuzun da bu akımlara katılmaktaki niyeti bu ya?

Gelelim son ve yeni akımımız numara komşusu ile tanışmaya.

Normal şartlar altında bireysel müşteriler özel numaralar dışında seri olmayan sıradan karışık numaralar kullanırlar.  Birbirinden farklı sayılardan oluşan telefon numaraları böylelikle çok farklı bölgelere dağılır.  Bahsettiğimiz yeni eğlence modelinde de kendi cep numaranıza yakın bir numaraya rastgele selam vererek konuşabilirsiniz. Hemen hemen herkesin durumdan haberi olduğu için insanları rahatsız etmediğiniz taktirde yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Akıma katılmak istiyorsanız ve numara komşusu nasıl bulunur diyorsanız sizin komşunuz kim gelin bi bakalım.

Numara Komşusu Nedir?

Numara Komşusu Nedir?

Birilerinin aklına tesadüfen gelen yöntemle numara komşusuna mesaj atması ve konuşmasının trendlere düşmesi kısa sürede birçok kişinin numara komşularıyla konuşmaya başlamasına neden oldu…

Tam manada numara komşusu nedir sorusunun cevabı ise aslında cep telefon numaranızla ilgili. Numaranızın son rakamını bir arttırıp ya da bir azaltarak kaydettiğinizde alt ve üst sıralardaki numaraları kullanan vatandaşları eklemiş sayılırsınız. WhatsApp veya çeşitli platformlar aracılığıyla da mesaj atarak “Merhaba numara komşum” derseniz başarıyla tamamlamış sayılırsınız. O saatten sonra da eğer karşı taraf olaydan haberdar ise size eşlik eder veya değilse tanışmadığınızı söyleyip kendisini rahatsız etmemenizi belirtebilir. Herkesin özel yaşamına saygı göstermek için istemeyenlerin numarasını silmenizi tavsiye etmekteyiz.

Numara Komşusu Nasıl Bulunur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cep telefonunuzun son sayısını bir arttırıp veya bir azaltıp komşunuzu bulabilirsiniz. Örnek üzerinden anlatırsak 05XX XXX XX X1 gibi bir numaranız varsa sondaki kısmı 0 veya 2 yapabilirsiniz. Çoğu kişi numara komşusu nasıl bulunur yanıtını alıp denedikten sonra mesaj ulaşamıyor. Bunun nedeni de muhtemelen denediğiniz numaranın kullanılmadığıdır. Haliyle rakamları daha fazla arttırarak da mesajlaşmaya çalışabilirsiniz.

Akıma Bir Sosyolog Gözüyle Bakınca;

Eğlence amaçlı üretildiğini düşündüğümüz bu akım aslında kalabalıklar içinde bir yalnızlığın sesidir. İnsanın hiç tanımadığı birine mesaj atma isteği sapık bir zihniyete sahip değilse, yalnızlıktan ve-veya var olan şartlarından bıkmış olmasından kaynaklıdır. Yeni bir heyecan aramak teriminin de kaynağı olan bu yorgunluğun asıl sebebi toplumsal normların zorladığı yaşam standardına uyma çabasından kaynaklanmaktadır çoğu zaman. 

Dijital çağın getirisi olan ve özellikle bu dönemde sıkça karşılaştığımız bu durum klavyenin ardında yaşanan özgürlükten kaynaklanmaktadır. Bir çok birey olmak isteği beni ancak bu şekilde ifade edebilmekte, bu durumda bazen bir akım olarak, bazen bir sanat, bazende bir sapkınlık olarak karşımıza çıkmaktadır. 

+ +