Yeni Çıkan Son Albümler - Şarkılar

Yeni çıkan son albümler yeniden eskiye tarihe göre sıralanmıştır. Son çıkan şarkılar bu albümlerde;

Ela
Ela

Reynmen
13/07/2019

RDKYSZN
RDKYSZN

Khontkar
12/07/2019

Yak
Yak

Ahsen Almaz
12/07/2019

Uyan
Uyan

Moskape
11/07/2019

Metafor
Metafor

Sarp Kaya
11/07/2019

Parça
Parça

Emre Bulut
10/07/2019

In Love
In Love

Alp3r
09/07/2019

Field
Field

Anar Yusub
09/07/2019

Yeni Şarkılar Albümlerde Tek Başına

Yeni şarkılar yeni albümlerde tek başına. Eskiden bir albümün ön yüzünde 10, arka yüzünde 10 toplamda en az 20 şarkı yer alırdı. Cevabını hepimizin bildiği durumlardan ötürü artık albümler tek şarkılık tekliler olarak sunuluyor. Bu nedenle eskilerde iki albüm arası en az bir yıl iken, şu anda ayda bir yeni albümler piyasaya sürülüyor.

Yeni Albümler Nasıl Piyasaya Çıkıyor?

Son kullanıcıya, diğer bir deyişle dinleyiciye erişmenin oldukça kolay olduğu günümüzde bir dönem yaşanılan sıkıntılar aşılmış durumda. Geçmişte sıkça dinlediğimiz Unkapanı hikayelerini şimdilerde duymak zor. Şimdi sistem biraz daha farklı işliyor. Peki bir albüm çıkarmak istesek neler yapmalıyız? Eğer sizde şartlar olgunlaşmışsa; yani demek istediğim şu ki bu işi niyetinize aldıysan, elinizde hali hazırda iyi bir besteniz var ise bu işi en kolay halletmenin yolu iyi bir yapımcı ile anlaşmaktır. Bu arada şunu unutmamak gerekir ki yapılan anlaşmalarda size düşen pay oldukça ilk zamanlar oldukça az olabilir ama köprüyü geçene kadar malum gerisini siz biliyorsunuz.

Yeni Şarkılar İçin Neler Gerekli?

Yeni şarkılar yazdınız, söylediniz yapımcı ile anlaştınız, piyasaya çıkardınız. Asıl iş işte tam bu kısımda başlıyor. Malum reklam hayatımızın tam ortasında. İyi bir reklam ile iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu aşamada en büyük yardımcınız sosyal medya. Sosyal medya sizi hem en iyi şekilde tanıtacak, hemde nakit olarak size dönecek mecradır.

İkinci aşama size artık iyi bir avukat lazım ki piyasada hakkınızı arasın. Eğer hakkınızı aramazsanız siz üretirsiniz birileri kaymağını yer. İyi bir yapım şirketiniz varsa elbetteki size bu konuda da yardımcı olacaktır ama bunun bedeli de size ağır gelebilir. İllaki bir süre sonra ayakta durmayı öğrenmeniz gerekir.

Sonuç olarak eğer böyle bir niyetiniz varsa tavsiyem şu ki mutlaka sizden önce bu süreci yaşamış, tecrübeli kişilerden yardım isteyiniz. Şansınızı zorlamanızı öneririm. Belki birinci kişi size yardım etmeyebilir ama üçüncü, beşinci kişi illaki yol gösterecektir. Gerekirse bir bestenizi hediye ederek merak ettiğiniz sorulara cevap alabilirsiniz. Şimdiden bol şans.

Yukarı Çık