Aradığınız şarkıyı bulamadıysanız topluluğumuza SORUN! Yada çok beğendiğiniz şarkıları ÖNERİN!

Yeni Çıkan Son Albümler - Şarkılar

Yeni çıkan son albümler yeniden eskiye tarihe göre sıralanmıştır. Son çıkan şarkılar bu albümlerde;

Neresi?
Neresi?

BEGE
08/11/2019

Sorun Var
Sorun Var

Yase
25/10/2019

Yansın
Yansın

İntibah
23/10/2019

Kasvet
Kasvet

Kobalt
22/10/2019

Günah
Günah

Omark
18/10/2019

Yeni Şarkılar Albümlerde Tek Başına

Yeni şarkılar yeni albümlerde tek başına. Eskiden bir albümün ön yüzünde 10, arka yüzünde 10 toplamda en az 20 şarkı yer alırdı. Cevabını hepimizin bildiği durumlardan ötürü artık albümler tek şarkılık tekliler olarak sunuluyor. Bu nedenle eskilerde iki albüm arası en az bir yıl iken, şu anda ayda bir yeni albümler piyasaya sürülüyor.

Yeni Albümler Nasıl Piyasaya Çıkıyor?

Son kullanıcıya, diğer bir deyişle dinleyiciye erişmenin oldukça kolay olduğu günümüzde bir dönem yaşanılan sıkıntılar aşılmış durumda. Geçmişte sıkça dinlediğimiz Unkapanı hikayelerini şimdilerde duymak zor. Şimdi sistem biraz daha farklı işliyor. Peki bir albüm çıkarmak istesek neler yapmalıyız? Eğer sizde şartlar olgunlaşmışsa; yani demek istediğim şu ki bu işi niyetinize aldıysan, elinizde hali hazırda iyi bir besteniz var ise bu işi en kolay halletmenin yolu iyi bir yapımcı ile anlaşmaktır. Bu arada şunu unutmamak gerekir ki yapılan anlaşmalarda size düşen pay oldukça ilk zamanlar oldukça az olabilir ama köprüyü geçene kadar malum gerisini siz biliyorsunuz.

Yeni Şarkılar İçin Neler Gerekli?

Yeni şarkılar yazdınız, söylediniz yapımcı ile anlaştınız, piyasaya çıkardınız. Asıl iş işte tam bu kısımda başlıyor. Malum reklam hayatımızın tam ortasında. İyi bir reklam ile iyi yerlere gelebilirsiniz. Bu aşamada en büyük yardımcınız sosyal medya. Sosyal medya sizi hem en iyi şekilde tanıtacak, hemde nakit olarak size dönecek mecradır.

İkinci aşama size artık iyi bir avukat lazım ki piyasada hakkınızı arasın. Eğer hakkınızı aramazsanız siz üretirsiniz birileri kaymağını yer. İyi bir yapım şirketiniz varsa elbetteki size bu konuda da yardımcı olacaktır ama bunun bedeli de size ağır gelebilir. İllaki bir süre sonra ayakta durmayı öğrenmeniz gerekir.

Sonuç olarak eğer böyle bir niyetiniz varsa tavsiyem şu ki mutlaka sizden önce bu süreci yaşamış, tecrübeli kişilerden yardım isteyiniz. Şansınızı zorlamanızı öneririm. Belki birinci kişi size yardım etmeyebilir ama üçüncü, beşinci kişi illaki yol gösterecektir. Gerekirse bir bestenizi hediye ederek merak ettiğiniz sorulara cevap alabilirsiniz. Şimdiden bol şans.

Yukarı Çık