Müzik Dinle Denildiğinde Akla Gelen En İyi 7 Alternatif

Müzik dinle denildiğinde akla gelen en iyi alternatifler listesini sizler için bu yazımda değerlendireceğim. Bilindiği üzere daha önce acsesi.com üzerinden de tanıtım amaçlı müzik dinlenebiliyordu. Ama aldığımız radikal bir kararla sitemizde değişiklikler yaptık ve daha çok tavsiye niteliğinde bilgiler üzerine içerik üretme kararı aldık.

Gelelim asıl konumuz olan müzik dinlemek için kullanabileceğiniz alternatif uygulama ve web sitelere.

Hepimizin aklına illaki daha önce karşılaştığı ve tecrübe ettiği spotify, fizy,youtube music, deezer gibi uygulamalar gelmiştir. Fakat oldukça meşhur olan bu bilinen uygulamaları takdir etmekle birlikte bu yazıda size daha arka planda kalmış, alternatif uygulama ve web sitelerden bahsedeceğim.

Müzik Dinleyebileceğiniz Misyonu Farklı Uygulamalar

 • Souncloud
 • Muud
 • Audiomack
 • TIDAL
 • TuneIn Radio
 • Shazam 
 • Jamendo

Soundcloud‘u da uzun yıllardır faaliyette olduğu için daha önceden tecrübe etmiş olma olasılığınız yüksek. Fakat verdiğim listeye yakından baktığınızda şunu fark edebilirsiniz. Bu alternatif uygulamalar size ücretsiz müzik dinle me fırsatı sunuyor ama asıl misyonlarının bu olmadığını kullandığınızda fark edeceksiniz. Herhangi bir ses dosyasını yükleyip paylaşabileceğiniz bulut mantığı ile çalışan bu uygulamada bir çok şarkıyı bulabilirsiniz.

Muud Türk Telekom müziğin yenilenmesi ile hizmete giren bir uygulamadır. Fizy’e alternatif olabilir. Ama yazılımı konusunda ufak tefek sıkıntıları görmezden gelmek gerek.

Audiomack‘in listemizde yer almasının nedeni ise size şarkıları indirme fırsatı sunuyor olması. Bir çok Türkçe şarkıyıda içinde barındıran alternatif uygulama.

TIDAL ise kayıpsız bir ses kalitesi ile müzik dinletebilceği iddiasıyla listemize girmeyi başaran bir uygulama oldu. Ses kalitesine önem veren biriyseniz deneyebilirsiniz. Tabi gerekli donanımınız olması şartıyla.

TuneIn Radio adından anlaşılacağı üzere içeriğinde oldukça fazla radyo barındıran uygulama. Podcastlere de yer veren uygulama tatmin edici nitelikte.

Shazam‘la evladım diyordu ya hani. Ve demiştik bu uygulamaların asıl misyonu müzik dinletmek değil. Hepsinin diğerinden ayrışan özellikleri mevcut. İşte Shazam’da oldukça kullanışlı, hatta her müzikseverin elinin altında mutlaka olması gereken bir uygulama olduğunu düşündüğüm bir şaheser. Sağda solda çalan şarkıları dinletiyorsunuz, o sizin için kimin söylediğini, şarkının adının ne olduğunu, nerden temin edebileceğinizi şak diye söylüyor.

Jamendo da ücretsiz müzik dinleme olanağı sunan hatta indirme imkanı veren diğer müzik uygulaması.

Eminim alternatif oldukça güzel uygulamalar mevcuttur. Mesela bir zamanlar acsesi.com vardı. Aynı zamanda sanatçı biyografileri sunardı 🙂 Şimdilik derleyebildiklerim bu kadar. Zamanla hoşuma giden keşfettiğim uygulamaları sizli paylaşmaya devam edeceğim.

Sizin önerebileceğiniz uygulamalar varsa bir yorum bırakabilirsiniz.

+ +
  1. Mustika 16 Ekim 2020
  2. Sıpa 21 Ekim 2020
  3. Mansur 24 Ekim 2020
  4. bedava 25 Ekim 2020
  5. lam ba da 27 Ekim 2020
  6. Hantal Dantel 1 Kasım 2020
  7. asil 1 Kasım 2020
  8. Lashunda 4 Kasım 2020
  9. Alisa 11 Kasım 2020
  10. Romalı 12 Kasım 2020
  11. Halime kız 16 Kasım 2020
  12. Monaliza 26 Kasım 2020

  Bir YORUM bırak?