İstanbul Bilişim Mağdurları Şimdi Ne Yapacak?

İstanbul bilişim mağdurları iflas kararının ardından alacaklarını icra yoluyla alabilir mi? İflas masasına başvurulabilir mi? İcra yoluyla alacakları tahsil etmek mümkün mü?

Hukukçu değilim ama yakın dönemde bu firmadan bir ürün alma çabası içine girmiş, hatta birde arkadaşıma tavsiye etmiş ve mağdurun da mağduru olmuştum.

Günde 10 defa aradığım telefonlar, şikayet var vb. mecralara yazdığım şikayetler, sosyal medya gruplarından aldığım taktikler, derken en son Tüketici Mahkemesinde bulmuştum kendimi.

O dönem benim ve arkadaşım için para iadesi yaptılar. Ara ara da yaptıkları haberlerini gruplardan okuyordum. Ama anlaşılan süreç sonra daha da karışmış ?

Şimdi ne yapmalı?

Bence şimdi bir yol gösterici eşliğinde mağdurların birlikte hareket etmeleri lazım. Tabi olayın mavi yumurta olayına dönmemesine dikkat etmek lazım. Mağduriyeti gidereceğiz diyerek yeni mağduriyetler oluşturmaya çalışan art niyetli insanlara da itibar etmemek gerek.

İnşallah herkesin mağduriyeti giderilir. Sonuçta önemli olan meblağ değildir. Yaşam standartlarımız ayrı ayrı. Ve para kolay kazanılmıyor.

Ha birde enayi yerine konulmak var. Oda ayrı bi koyuyor.

+ +
    1. Mağduruz 16 Ekim 2020
      • Nahit DEVRAN 16 Ekim 2020
    2. Sinem 18 Ekim 2020

    Bir YORUM bırak?