Eğitici Çizgi Film İzlenecek 6 Tv Kanalı

5) Düşyeri TV Kanalı

Düşyeri TV Türkiye’de kurulan ilk dijital çocuk kanalı olmasıyla birlikte sadece çocuklara değil ebeveynlere de güzel içerikler hazırlayan bir kanaldır. Saatlerce emek harcanması sonucu ortaya çıkan içerikler tamamen çocukların hayal dünyasına ve sağlıklı gelişimine yöneliktir. Dünyanın tüm çocuklarını kendi çocuğu bilmek sloganıyla yayın hayatına adım atan Düşyeri TV 2009 yılında bu yana birçok ödül almış çocuklara kaliteli şeyler öğretmeyi amaçlayan bir kanaldır. Çocuklar için tamamen güvenli ve farklı yaş gruplarına uygun içerikler bu kanalda yer almaktadır.

Düşyeri TV zamanla kendini değiştirmiş ve teknolojiyle çocukların hayal dünyasını buluşturmuştur. Düşyeri TV kanalına Canlı TV web sitesinden 24 saat kesintisiz olarak ulaşılabilir. Ayrıca Düşyeri TV kanalının hazırladığı içerikler Youtube kanalından da izlenebilir. Düşyeri TV bizleri Pepee adlı çizgi filmle tanıştıran ve annelerin çocuklarına güvenerek çizgi film izle dedikleri çok özel bir kanaldır. Hayatın içinden her türlü bilgiyi, sevgiyi, kardeşliği, arkadaşlığı, hoşgörüyü Pepee ve ailesi çocuklara ve büyüklere çok güzel anlatmıştır.

Düşyeri TV kurucusu ve bu kanalın içeriklerini hazırlayan kişiler bilimselliği ve ebeveynlerin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurmaktadır. Çocuklara aynı zamanda içerikleriyle ahlaki değer ve normları öğretmeyi ilke edinen kanalda özellikle insan sevgisi teması vurgulanmaktadır. Genellikle 2-5 yaş arası çocukların anlayabileceği dilden yayınlar yapan Düşyeri TV daha ileri yaştaki çocuklar için de farklı çizgi filmler yayınlamaktadır.

Düşyeri TV Kanalındaki En Popüler Programlar

Düşyeri TV kanalında en çok izlenen hatta en çok beğenilen çizgi film Pepee çizgi filmidir. Pepee neşesi, hayalleri, söyledikleri, ailesi ile maceraları daha birçok serüveni ile çocukların gözdesi olmuştur. Düşyeri TV’de sadece Pepee değil daha birçok çizgi film çok beğenilmektedir. Pisi, Tren Bob, Bay Sorguç ve Yup Yuplar çizgi filmleri de çocuklar tarafından çok sevilmektedir.

Kanalda yayınlanan programlardan favori olanlarından biri de eskiden beri bilinen çizgi film Heidi’dir. Heidi’nin büyükbabasının yanında yaşadığı maceralar ve insanlara verdiği hayat dersleri ilgiyle izlenmektedir. Bunun yanı sıra herkesin yakından tanıdığı çizgi filmlerden Arı Maya da kanalın popüler çizgi filmleri arasındadır.

+ +