Eğitici Çizgi Film İzlenecek 6 Tv Kanalı

4) Cartoon Network Kanalı

Cartoon Network çocukları birbirinden ilginç çizgi film karakterleri ekrana bağlayan uluslararası bir çizgi film kanalıdır. Türkiye’de üç büyük şirketin ortaklığıyla yayın hayatına başlayan kanal yayınladığı programlarla yüksek reytingler almaktadır. Özellikle 2019 yılının yaz aylarından bu yana yenilenen yüzü ile daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Cartoon Network çizgi film kanalına Cartoon Network Sinema Kulübü’nün dahil olmasıyla kanalın izlenme oranları epey artmıştır.

Cartoon Network değişik uyduların frekansları ve kablolu TV yayınları ile şifresiz ve ücretsiz izlenebilmektedir.2015 yılında hem açılış müziğini hem de logosunu değiştiren kanal sosyal medya sayfaları ve web sitesi ile de her kesimden izleyiciye ulaşabilmektedir. Gerek yayın anlayışı gerekse çocuklarla yakaladığı bağ kanalı daha çok izlenir kılmaktadır. Okuldan dönüşten keyif yapmak için harika bir çizgi film izle ya da hafta sonu sinema kuşağında kaçırdığın filmleri izleme imkanı bu kanalda mevcuttur.

Cartoon Network kanalı 2016 yılında gerçekleştirmiş olduğu projesiyle yaratıcılığını sergileyerek Felis Ödülünü almıştır. Bu ödül kanalın daha çok yıldızının parlamasını sağlamıştır. Geçmiş zamandan şimdiye kadar en yaratıcı çizgi filmlerle çocukları buluşturan Cartoon Network kanalı çocuklara daima kaliteli yapımlar sunmuştur. Kanalda bölümlerden sonra hangi çizgi filmlerin başlayacağının haber verilmesi de çocukları daha çok meraklandırmaktadır.

Cartoon Network Kanalı

Cartoon Network Kanalının Olmazsa Olmaz Programları

Cartoon Network yayın hayatına başladığından beri birçok çizgi filmle çocukların en sevdiği kanallardan biri olmuştur. Ancak son dönemlerde yayınlanan Kral Şakir çizgi filmi en beğenilenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Birbirinden komik karakterleri ve karakterlerin isimleri çok büyük izlenme oranına ulaşmıştır. Kral Şakir’den sonra en çok izlenen çizgi filmler Teen Titans Go ve hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen Ben Ten’in maceralarıdır.

Cartoonito Kuşağında art arda verilen çizgi filmler çocukların favorisi haline gelmiştir. Tabiki Kaptan Tsuba’yı da unutmamak lazımdır. Senelerdir izlemekten büyük keyif alınan Kaptan Tsubasa Cartoon Network ’de fan kitlesi oluşturmuştur. Bunlara ek olarak Cartoon Network Sinema Kulübü’nde yayınlanan hem eski hem de yeni yapımlara karşı olan ilgi Cartoon Network kanalını reytinglerde üst sıralara taşımaktadır.

+ +