Ben Fero kimdir?

Ben Fero kimdir? Nereli, boyu, kilosu kaç? Müzikle ilgisi ne zaman başladı? İlk albümünü kaç yılında çıkardı?

Gerçek adı ne diye oldukça merak edilen son günlerde bir çok müzik listesinde şarkılarıyla zirveleri zorlayan rap müzik sanatçısının adı Ferhat Yılmaz’dır. 1991 senesinde Almanya’nın Berlin’den daha önceki başkenti olan Bonn’da doğan Ben Fero’nun babası Trabzon, annesi ise Sivas’lıdır. İzmir’de özel bir firmaya ait satış departmanında bir süre çalışmıştır. Halen İzmir’de ikamet eden rap müziğin yeni trendi 68 kiloda ve boyu 1,77’dir.

Uzun yıllar rap müziğiyle amatör olarak ilgilenen Ben Fero, 8 yaşında rap müzikle 2pac dinleyerek tanışmış, 2005-10 yılları arasında üniversite eğitimi almıştır, 2000’li yılların başında amatör olarak denemeler yapmaya başlamış, İlk profesyonel çalışması ‘ Mahallemiz Esmer ’ şarkısını 2018 yılında çıkarmıştır.

Her ne kadar bu parçada bazı eleştiriler alsa da Kimlerdensin parçasından sonra müzik kariyerine odaklanmıştır. Verdiği bir röportajda kendisinin Sansar Salvo’nun şarkılarıyla büyüdüğünü, Türkçe Rap müziğinin kemikleşmiş isimleri Mahsal, Firar, Kadıköy Acil, Hemsta, Cash Flow, Giotin, Server Uraz, Beta, Sagopa Kajmer, Fuat, Ceza, Killa Hakan’ın şarkılarını dinlediğini belirmiştir.

+ +
    1. Sen fero 10 Ekim 2020

    Bir YORUM bırak?